Práce kvapná, málo platná

1. 3. 2022

Práce kvapná, málo platná

Všichni to známe. Není výjimkou, že tlakem na extrémní časovou úsporu trpí kvalita prováděných služeb. Obvykle s vidinou ušetřených peněz dostaneme čas od času požadavek ve stylu „hoďte mi na ty dokumenty rychlé oko, ale nemusíte to číst moc podrobně, jen tak jestli tam není nějaká hloupost“.

Jenže. V reálném světě takhle kvalitní právní služby nefungují. Smlouvy a právní dokumenty často stojí právě na těch nejmenších detailech, které by ,,rychlým prolítnutím” nebylo možné odhalit. Proto podobné požadavky rovnou odmítáme. Protože, když už něco děláme, tak pořádně a smysluplně.

Klient, který provozuje e-shop s vodními dýmkami, nás požádal o „rychlou“ revizi všeobecných podmínek jeho e-shopu. Po přečtení podmínek jsme dospěli k závěru, že je zapotřebí udělat kompletní revizi, protože vůbec neodpovídaly nákupnímu procesu a obsahovaly spoustu zbytečných a nesrozumitelných formulací.

Po dohodě s klientem jsme vypracovali kompletně nové obchodní podmínky včetně specifikace KYC pro prodej tabákových výrobků v souladu s nákupním procesem i platnou legislativou. Šli jsme navíc ještě dál a pomohli mu zpracovat celý nákupní proces a konkrétní požadavky v rámci fungování jeho webových stránek.

Díky tomu, že obchodní podmínky a webové stránky splňují zákonné požadavky, jsou naprosto jasné, stručné a srozumitelné, slouží e-shopu dodnes. Klient tak může mít klidné spaní, že má po právní stránce fungování e-shopu v pořádku.