IP scan jako nástroj pro ochranu duševního vlastnictví

11. 1. 2022

IP scan jako nástroj pro ochranu duševního vlastnictví

Duševní vlastnictví patří mezi naše nejcennější klenoty, přesto je jeho ochrana často podceňována. Proto Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) zřídil fond Ideas Powered for Business s cílem podpořit malé a střední podnikatele v ochraně jejich práv k duševnímu vlastnictví. Prostřednictvím tohoto fondu Vám mohou být formou grantu proplaceny náklady vynaložené na registraci ochranných známek nebo průmyslových vzorů a s tím spojených právních služeb včetně auditu IP Scan. 

Ať už jste marketingová agentura, IT společnost, provozujete e-shop nebo jakkoliv v rámci svého podnikání řešíte práva duševního vlastnictví (IP) a uvažujete o registraci ochranné známky, chcete efektivně nastavit koncepci ochrany Vašeho IP, nebo máte podezření, že Vaše IP někdo porušuje, svěřte se do našich rukou. Jsme registrovaný poskytovatel služby IP Scan a rádi Vám s ochranou Vašeho duševního vlastnictví pomůžeme.

Co je služba IP scan?

IP Scan neboli předběžná diagnóza duševního vlastnictví je v podstatě audit IP, kdy na základě podrobné profesionální analýzy Vašeho IP získáte informace nezbytné k jeho ochraně a strategii pro další využití. Službu poskytují osoby proškolené ze strany EUIPO a následně akreditované Úřadem průmyslového vlastnictví ČR.

Jaké jsou benefity IP scan?

  • Získáte přehled o vlastním IP, jeho aktuálním zabezpečení a možnostech lepší ochrany.
  • Připravíme strategii pro další využití Vašeho IP, včetně výše předpokládaných nákladů.
  • Můžete předejít budoucím konfliktům spojených s IP.
  • Můžete odhalit, že Vaše IP někdo porušuje, a zabránit tomu.
  • Ujistíte se, že neporušujete IP někoho jiného.

Jak o IP scan požádat?

Celý proces se může zdát poměrně komplikovaný a  vzhledem k zákonným úředním lhůtám i poněkud zdlouhavý, nicméně společně to zvládneme. Začneme tím, že nám zašlete podepsané prohlášení, které nám umožní Vás v této záležitosti zastupovat. Dále budeme potřebovat potvrzení o registraci k DPH a číslo účtu, vzor najdete zde. Následně za Vás vyplníme žádost o voucher. Jakmile EU rozhodne, že Vám voucher udělí, zašlete nám vyplněný dotazník, podepsané NDA a zaplatíte 900 EUR. My uděláme analýzu a zašleme zprávu na ÚVP (úřad průmyslového vlastnictví). Když úřad zprávu zhodnotí jako dostatečnou a vyhoví podané žádosti, vyplatí Vám z uhrazené částky zpět 810 EUR.

Sebevědomě v digitálu

Aby Vaše nápady byly nenapadnutelné a každá spolupráce fungovala hladce a podle Vašich představ.

Dotace

To nejlepší na konec. Z fondu EU můžete na ochranu Vašeho IP získat grant ve výši až 1.500 EUR, a to na registraci ochranné známky nebo průmyslového vzoru a souvisejících právních služeb včetně služby IP Scan. Konkrétně tedy slevu ve výši 50 % z poplatků na přihlášku ochranné známky EU, případně slevu ve výši 75 % na přihlášku ochranné známky v ČR. Na IP Scan je dotace 90 %. V případě přiznání grantu za IP Scan tak zaplatíte pouhých 90 EUR.

Fond bude granty poskytovat pouze do vyčerpání vyhrazených prostředků, proto o něj doporučujeme požádat co nejdříve. S vyřízením grantu Vám samozřejmě také rádi pomůžeme. Podmínky pro přiznání grantu a podrobné informace o fondu najdete zde

Kategorie:
MarketingVše